La cimbali espresso makinası su pompası

Espresso Makinesi Su Pompaları

Espresso kahve makinesi su pompaları

Espresso kahve makinesi rotary su pompaları kahve makinelerinin demleme esnasında su basıncını yükseltmek için kullanılır. Espresso kahve makineleri demleme anında 11 bar su basıncına ihtiyac duyar. Espresso makinesi pompaları markadan markaya farklılık gösterir en aygın kullanılan ve standart olarak kelepçeli diye tabir edilen yuvarlak flanşa sahip olan standart kelepçeli espresso makinesi su pompasıdır.

Hangi alanlarda kullanılır ?

Espresso kahve makinesi su pompası diye adlandırılan ürünün asıl adı rotary pompadır. Fakat bir çok farklı sektörde kullanılmasına rağmen çoğu kullanıcı espresso makinesinden aşinadır. Aslında espresso makinesi su pompası yani rotary pompa sıvı gıda ürünlerinin bir yerden bir yere basılması istendiğinde kullanılır örnek olarak , kola makineleri, bira makineleri, gibi bir yerden emilip basılması gereken sı gıda ürünlerinin genelinde kullanılabilir. Rotary pompa modelleri için arayınız 0212 210 4356.

Nasıl Kullanılır?

Rotary pompalar nasıl kullanır sorusuna cevaben yanlızca kendi  sektörümüz olan espresso kahve makineleri için bilgi verebiliyoruz. Diğer sektörler hakkında yeterli bilgimiz yok fakat şunu bilmeniz gerekir. Rotary pompalar sürtünme ile suyu basar ve iç kısmında çok az paslanmaz metal kullanılmış olup su ile temas eden yerlerde karbon kullanlmıştır. Susuz çalışma durumunda arıza yapabilir.

Espresso kahve makinelerinde kullanılan su pompalarının dikkat edilmesi gereken öncelikli konularında biri mutlaka arıtma sistemi olan ve devamlı olarak su ile beslendiği şebekesi olan bir yerde kullanmaktır. Damacana kullanımında tavsiye edilmemesine rağmen kullanma zorunluluğu olursa devamlı olarak su kontrölü yapılmalıdır. Bilinenin aksine pompa makineye su aldırmak için değil suyu demleme kafalarına basmaktır.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.