Espresso Makinası Servisi

Espresso makinası servisi olarak her marka ve model espresso makinası tamiri yapan teknik servisimizde tüm espresso makinası tamirine 6 ay parça ve işçilik garantili müdahale ediyoruz.

Espresso makinelerinde su ısıtma veya buhar vermeme gibi espresso kahve makinesi tamirini yapıyoruz. Espresso kahve makineleri uzun yıllar kullanılabilen cihazlardan olup gerekli tüm bakımları yapıldığı takdirde sorunsuz çalışabilecek bir şekilde üretilmişlerdir.

Fakat su ısıtıcılarının çoğunda olduğu gibi espresso kahve makinelerinin tek düşmanı yine amacı olan sudur su espresso makinesinin ısıtması gerektiği element olup aynı zamanda makineye zararlar verir bu zarar espresso kahve makinenize bakım yaptırma ile önleyebileceğiniz bir sorundur.

Espresso kahve makinelerinin 3 aylı periyodik bakımları ile kireç sorunu kolaylıkla giderilebilir.

Fakat bu bakımlar göz ardı edildiği takdirde telafisi zor durumlar yaşanabilir. Bazı makinelerde su tanklarının değişimi bile gündeme gelebilmektedir. Bu yüzden espresso kahve makinelerinizin bakımlarını aksatmamanızı tavsiye ediyoruz.

3 ayda bir periyodik bakımları yapılan espresso kahve makinelerinin 6 aylık bakımları makinenin servis bölgesinde yapılması gereken bakımlardan olup cihaz servis bölgesine alınıp espresso makinası tüm parçalarının dağıtılması ve kazanın sökülmesi ile yapılmaktadır. Bu işlem 2,3 iş günü almaktadır espresso makinesinin tüm parçaları kromaja ve bakır borulara zarar vermeyen ve espresso kahve makinelerinin bakımları için üretilmiş kimyasallarla yapılmaktadır.

Son işlem olarak kumlama denen işlem ile bakır boru tesisatındaki boruların yeşerme ve kararmalarını temizlemek amaçlı hava ile kum karışımı zımparalama sistemi kullanılarak parlatma yapılır.

Bu işlem bittikten sonra kalıntı temizliği için dezenfekte işlemi yapılır ve tüm parçalar en son işlem olarak yıkama işlemi yapılır. İşlemler sonucunda cihaz şasesi üzerinde çürük v.s varsa temizlenip boyanır.

Espresso makinesi yeniden toplanarak elektrik tertibatı toplanır ve cihaz test işlemleri sonucu kullanıcısına teslim edilir.