Espresso Makinesi Olmadan Latte Nasıl Yapılır

Espresso Makinesi Olmadan Latte Nasıl Yapılır

İhtiyacınız Olacak Malzemeler

Espresso veya Aeropress’ten güçlü bir şekilde demlenmiş kahve
% 2 veya yağsız süt
Kakao tozu, garnitür için ekipman

Geniş, sığ kahve fincanı
Kapaklı kavanoz
Kaşık

Tarif

Espresso ya da güçlü bir şekilde demlenmiş kahve yapın: Yukarıdaki notlarda belirtildiği gibi, bir ev espresso makinesinden veya Nespresso gibi bir kapsül makinesinden güçlü bir şekilde demlenmiş espresso yapacaktır. Ya da herhangi bir su ile seyreltilmeden, Aeropress’ten güçlü bir şekilde demlenmiş kahve kullanın. Genellikle 1/3 fincan espresso ile başlıyorum, fakat bu size kalmış.

Süt köpüğü: Kavanoz içine süt dökün. Yarımdan fazla doldurmayın. Kapağı sıkıca vidalayın ve kavanozu köpük olana kadar sert biçimde sallayın ve yaklaşık 30-60 saniye arası bir sesle iki katına çıkarın.

Sütü mikrodalga fırınlayın: Kapağı kavanozdan ve mikrodalgadan çıkarıp 30 saniye açık tutun. Köpük sütun üst kısmına yükselecek ve mikrodalgadan gelen ısı, stabilize edilmesine yardımcı olacaktır.
Espresso içine sıcak süt dökün: Espresso veya kahve geniş, sığ kahve fincanı içine dökün. Süt köpüğünü tutmak için büyük bir kaşık kullanın ve espressoya istediğiniz kadar sıcak süt dökün.
Köpük ekleyin: Latteğinize istediğiniz miktarda süt köpüğü (veya belki de bu noktada bir cappuccino!) Kaşık. İsterseniz köpüğün üzerine kakao tozu veya hindistan cevizi serpiştirin. Hemen yudumlayın!

Tarif Notları

Latte’nin tadına bakma: Eğer tatlandırılmış veya aromalı bir latte istiyorsanız, köpük eklemeden önce sıcak süt ile biraz şurup karıştırın.
Tatlandırıcı fikirler: Bir çay kaşığı vanilya veya badem ekstraktı veya şu gibi bir tatlandırılmış tatlandırılmış şurup ekleyebilirsiniz: Kahve için Homemade Karamel Şurubu. Akçaağaç şurubu da lezzetlidir.

Sizde evde kahve dükkanlarındaki gibi profesyenel kahve yapmak isterseniz ev kullanıcıları için 2.ci el espresso makinası fiyatlarımızı bakınız

1 cevap

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] kahveyle alakalı bir konuyu yazarken buluyoruz. Kahvenin sanatını, kahveyi yapan adamları, kahvenin nasıl öğütülmesi gerektiğini, kısacası her şeyi merak ediyor, parmaklarımızı klavyeyle […]

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.